Napsat životopis už bude vždycky snadné

23. ledna 2016
< 1 min čtení

Psaní životopisu je hrozná otrava a napsat dobrý životopis je mnohem těžší, než se zdá. Existuje ale jednoduchý zvyk, který ti psaní a aktualizaci životopisu hodně usnadní.

předchozí 7 tipů, jak napsat dobrý životopis následující Uvádět mateřskou do životopisu, ano nebo ne?

Minulý týden mi přišel email od jednoho kandidáta, a v něm bylo: “s životopisem jsem na Vás nezapomněl, ale vracím se k hledání zaměstnání po osmi letech a představoval jsem si tvorbu životopisu jednodušeji”.

Vím přesně, o čem mluví. Psaní vlastního životopisu je hrozná otrava. Dokonce i pro mě.

Existuje ale řešení, které ti může celý proces výrazně ulehčit, ode dneška až do konce tvojí kariéry, pokaždé, když budeš životopis aktualizovat.

Vytvoř si dokument, nejlépe v nějaké online službě typu Evernote nebo Google Drive, nazvi ho třeba “Životopis podklady”, každé tři měsíce ho otevři, a v bodech si do něj napiš, co se v uplynulém období v práci stalo:

Poslední bod je zvlášť důležitý, protože čísla jsou to první, co zapomeneš.

Zaměř se na pozitivní změny a výsledky, NE na činnosti.

Lidi do životopisů píšou třeba “oslovování nových zákazníků”, místo “získání 6ti nových zákazníků – navýšení obratu firmy o 10%”.

Nevím jak ty, ale já si radši pozvu na pohovor obchodníka, který v jiné firmě nové zákazníky získal, než toho, co je oslovoval.

Pokud si tenhle zvyk udržíš, psaní životopisu už nikdy nebude tak náročné jako dřív, a zároveň budeš mít životopis mnohem zajímavější.

Životopis má jen 6 vteřin

Šest vteřin. Jen tak dlouho čte průměrně životopis recruiter, než ho buď zahodí nebo přečte podruhé a pořádně. Viděli jsme hodně životopisů a připravili ti úžasnou šablonu. Pomůže ti říct to podstatné, aby byl tvůj životopis zajímavý a naprosto přehledný.

Odesláno

Šablona už čeká v e-mailu!

Pomohl ti článek? Sdílej ho se svými přáteli.