Chceš na pohovoru udělat dojem? Piš si poznámky

23. února 2014
< 1 min čtení

Jdeš na pohovor a chceš využít každou možnosti, jak udělat dobrý dojem? Vezmi si s sebou zápisník a tužku a dělej si během pohovoru poznámky!

předchozí Jak se připravit na pohovor následující Jak je důležité mít na interview dobré otázky

Není potřeba utrácet majlant za notes v kůži a inkoustové pero s monogramem. Profesionálně vypadající blog a tužka ti ale udělají lepší službu, než list papíru a ošuntělá propiska.

Ne každý tě hned bude mít radši, ale zažil jsem spoustu manažerů, kteří u kandidátů hodnotili psaní poznámek pozitivně.

Sám se do téhle skupiny řadím. Když mě kandidát na pohovoru pozorně poslouchá a píše si poznámky, vím, že mu skutečně záleží na tom mě vyslechnout a pochopit, co mu říkám.

Jeden manažer, co znám, dokonce doslova prohlásil: „z těch lidí, co jsme dneska viděli, nebyl žádný podle našich představ, ale ten poslední si aspoň psal poznámky“.

Docela snadná cesta k tomu nechat konkurenci za zády, nemyslíš?

Navíc si můžeš do notesu předem poznamenat chytré otázky, které zástupcům firmy položíš, až ti dají možnost.

Poslední výhodou je možnost poznamenat si na začátku interview jména lidí, kteří s tebou sedí v místnosti.

Lidé rádi poslouchají svoje jméno a velmi rádi vidí, že si dáš práci si ho zapamatovat. Během pohovoru máš ale jiné myšlenky, než jak se kdo jmenuje a hlavně nechceš udělat chybu („rád odpovím, Jakube…aha, Vy jste Ondřej…hmmm, dveře ven najdu sám, díky“), proto je lepší mít to napsané.

Utíká ti 80% volných pozic

Firmy neinzerují 80% volných míst. Většina lidí přitom hledá práci na internetu. Výsledek – na 20% nabídek se přihlásí 90% lidí. Připravili jsme pro tebe emailový kurz, ve kterém se naučíš oslovit firmy a dostat se k nabídkám, které na internetu nejsou.

Odesláno

Posláno

Pomohl ti článek? Sdílej ho se svými přáteli.