80% lidí v Čechách má špatný životopis

20. února 2014
2 min čtení

Vzal jsem pár set českých životopisů a zhodnotil jejich kvalitu. Výsledek? Většina lidí má příšerný životopis a najít opravdu dobrý životopis je skoro nemožné.  

předchozí 10 nejobvyklejších chyb v českých životopisech následující 279 profesionálních šablon životopisu ke stažení zdarma

Když se týden co týden člověk probírá desítkami životopisů, nemůže mu ujít jedna věc – lidé mají většinou příšerné životopisy a opravdu kvalitní životopis aby člověk pohledal.

Minulý měsíc jsem se rozhodl prověřit kvalitu českých životopisů poněkud vědečtějším způsobem.

Vzal jsem dvě stě životopisů a prošel je jeden po druhém. Snažil jsem se o „reprezentativní“ vzorek, vynechal jsem manažery a zaměstnance na dělnických pozicích, vybral jsem normální lidi sedící někde v kanceláři.

Vznikl z toho článek 10 nejobvyklejších chyb v českých životopisech. Kromě toho jsem si udělal obrázek o celkové kvalitě životopisů v Čechách.

Dopadlo to takhle:

Kvalitu jsem neposuzoval podle množství chyb, které v životopisu byly, ale spíš podle pravděpodobnosti, že by firma chtěla daného člověka pozvat na výběrové řízení (i životopis, ve kterém se dá poukázat na řadu chyb, může být pro firmy zajímavý).

Výsledky pro mě nejsou moc překvapivé ale pořád zarážející.

Čtvrtina lidí posílá do firem tak špatný životopis, že nad ním ani při nejlepší vůli nikdo nemůže rozhodnout „ano, ten člověk vypadá zajímavě, pojďme ho pozvat na interview“. Bez nadsázky tím sami aktivně brání tomu, aby rychle našli nějakou dobrou práci.

Velmi rád bych znal odpověď na otázku, proč to tak je.

Proč se tři čtvrtiny lidí tak málo snaží a prezentují se na trhu práce něčím, co v lepším případě nikoho nezaujme a v horším každého okamžitě odradí?

Nevadí jim posílat CV na všechny strany a dostávat jednu odmítavou odpověď za druhou? Nevadí jim, že v jejich vysněné firmě o ně nikdo nestojí?

Možná si říkají, že tak to prostě chodí.

Tenhle problém se pak přenáší i na firmy, které musí ze špatných, nepřehledných a bezobsažných životopisů vybírat.

Na celé věci je ale i jeden pozitivní aspekt:

Konkurence je velká ale slabá. Pokud si dáš práci a vytvoříš si kvalitní životopis, budeš mít dobrou šanci na pracovním trhu uspět. 

Životopis má jen 6 vteřin

Šest vteřin. Jen tak dlouho čte průměrně životopis recruiter, než ho buď zahodí nebo přečte podruhé a pořádně. Viděli jsme hodně životopisů a připravili ti úžasnou šablonu. Pomůže ti říct to podstatné, aby byl tvůj životopis zajímavý a naprosto přehledný.

Odesláno

Šablona už čeká v e-mailu!

Pomohl ti článek? Sdílej ho se svými přáteli.